مقالات آموزشی

 

 

 

 

مشاورین حاضر در کلینیک
اعظم معتمدی نسب
عاطفه حسینی
سعیده صدیقی
فاطمه امیری
سمانه خمسه ای
اعظم محبوبی
شیوا کریمی
مسعود مقدس زاده بزاز
طیبه صابر
افسانه روبراهان
جواد یوسفیان
مهدی خوریانیان
حسین چم حیدری
دکتر نسرین رفائی
محسن سعیدیان اصل
حسین باشی
مجتبی پورمحقق
مجتبی آل سیدان
شادی شایان
دکتر شاهد مسعودی
دکتر فاطمه امیر
رویا سعیدی حیدری
دکتر زهره عدالتی
مهدی رحمانی
دکتر فاطمه شهامت
محمدرضا صنم یار
دکتر روح الله شمسا
سیما سیفی
متخصصان آموزش کلینیک

حسین چم حیدری

مجتبی پورمحقق


همکاران حاضر کلینیک

خانم شعبان زاده (پذیرش)

******************

خانم بخشی (پذیرش)

 

 

مهارت‌های ارتباطی یا روابط عمومی
2-شغلیمهارت‌های ارتباطی یا روابط عمومی
ارسال شده در تاریخ: 1 بهمن 1393

مهارت ارتباطی یا روابط عمومی، مهارت‌ها و توانایی‌هایی است که شخص در مشاغلی همچون روابط عمومی یا مدیر هماهنگی مراکز ارتباطی به کار می‌گیرد و معمولاً در وجود افراد شکل می‌گیرد و بسیاری از آن‌ها ذاتی و غیر اکتسابی است، گر چه بارور شدن آن‌ها نیاز به تمرین و تجربه دارد.

در مهارت‌های ارتباطی، حس‌های درونی اشخاص، قدرت کلامی و نفوذ دید می‌تواند راهگشای مشاغلی باشد که فرد دارای مهارت بتواند از عهده‌ی آنان برآید. روابط عمومی شکل‌های متعدد و متفاوتی پیدا دارد. یک نوع آن ارتباط کلامی و دیداری با افراد در مکانی ثابت است که افراد به فرد مراجعه می‌کنند و در واقع این همان نوع کلیشه‌ای و سنتی آن است.

نوع دیگر آن بسترسازی برای ارسال مطالب، ارائه‌ی نظرات، انتقادات و پیشنهادات به صورت عملیاتی است که افراد رغبت پیدا کنند، مطالب خودشان را به گوش فلان مسئول یا فرد برسانند.

در این نوع رفتار، احساس این‌که مطالب پیگیری می‌شوند و قالبیت اجرا پیدا می‌کنند، بسیار مهم و حیاتی است.نوع دیگر، رفت و آمدهای فیزیکی و پیگیری‌های مستمری است که فرد با اعتقاد به اطلاع‌رسانی به موقع و اطلاع یافتن از مسائل موجود یک سازمان یا یک مجموعه انجام می‌دهد و در ایجاد ارتباط‌های درون سازمانی یا خارج از سازمان تلاش می‌کند.این کار علاوه بر کسب اطلاعات از سرچشمه‌ی آن، احساس اعتماد افراد را نیز برمی‌انگیزد و بسیار اثربخش و حیاتی است.

در روابط عمومی صراحت همراه با ادب و صداقت هر چند تلخ و گزنده، وقت‌شناسی و اهمیت به افکار و عقاید دیگران، تحلیل آماری نظرات و توجه به میانگین نظرات و اطلاع‌رسانی عادلانه و بدون تبعیض از اصول حرفه‌ای کار است.روابط عمومی مناسب کار را به حدی از کمال می‌رساند که نبض تپنده‌ی یک سازمان و پل واقعی ارتباطی مدیران با کارکنان داخل سازمان و مجموعه‌ی سازمان با نهادهای خارج از سازمان می‌شود.

مشاغل مربوط:

الف)وزارتخانه‌ها، نهادهای دولتی و خصوصی، بانک‌ها و مؤسسات مالی، شرکت‌های دولتی و خصوصی، تعاونی‌ها و کارگاه‌های بزرگ، کارخانه‌ها و مراکز تولیدی عمده بخش‌هایی هستند که مشاغل مرتبط با روابط عمومی را پوشش می‌دهند.

ب)کارشناس اطلاع‌رسانی

ج)کارشناس تبلیغات خارجی

د)کارشناس ارتباطات

هـ)مسئول برگزاری مراسم و تشریفات

مهارت‌ها:

مهارت‌های روابط عمومی کمترین اشتراک را با مهارت‌های تحقیق، فنی و تعمیر و نگهداری و ارتباط نزدیکی با مهارت‌های مدیریتی دارند.

اقدام کننده: واحد تولید محتوای کلینیک روان درمانی صبا
تعداد مشاهده: 1906